Konya Bisiklet Yolları Haritası

Evet, ulaşması zor olsa da böyle bir harita var!

Safa Orhan
2 min readAug 17, 2021

--

Ne zamandır Konya’daki tüm bisiklet yollarını görebileceğim bir dijital harita arıyordum. Google Maps Konya’da bisikletle ulaşım rotaları göstermiyor, bisiklet ulaşımı haritaları aktif değil.

Konya Belediyesi’nin de onlarca web sitesi, uygulaması ve dijital projeleri var, bisikletle ilgili bir şeyin olmaması mümkün değil diye düşünüp aramaya giriştim.

Ve haklı çıktım, gerçekten Konya Belediyesi bununla ilgili de bir uygulama yapmış ama kenarda köşede duruyor, ATUS gibi büyük sistemlere entegre etmemiş hatta arama motoru optimizasyonu dahi yapmamış.

O yüzden bu bilgiyi SEO anlamında çok iyi olduğunu bildiğim Medium üzerinden paylaşıyorum ki benim gibi siz de çok aramayın.

🚴‍♂️

Konya Akıllı Ulaşım Asistanı

Google Play veya App Store üzerinden indirebileceğiniz böyle bir uygulama var ve bu uygulama üzerinden bisiklet yollarını kesintileri ile birlikte ve diğer yardımcı bilgilerle birlikte görebiliyorsunuz.

Google Play Linki
App Store Linki

Yapmanız gereken şey katman ayarlarından her şeyi kapatıp yalnızca “Bisiklet Rotası” seçeneğini aktif hale getirmek.

Bu ayarı yaptıktan sonra gördüğünüz mavi yollar bisiklet yolları, kırmızılar ise bunlar arasındaki yer yer oluşan kesintiler.

Bu ayarı yaptıktan sonra gördüğünüz mavi yollar bisiklet yolları, kırmızılar ise bunlar arasındaki yer yer oluşan kesintiler.

Uygulamadaki rota çizme özelliği ise pek iyi çalışmamakta ve bisiklet yollarını öncelememektedir.

🚴‍♂️

--

--

Safa Orhan

Android Developer. Trainer. Maker.